Неділя, 15.09.2019, 22:00
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Трудове навчання

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [6]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Загальні та історичні відомості про мозаїку

Мозаїка – це орнаментальне або сюжетне зображення, виконане з однорідних або різних конструкційних матеріалів. Для мозаїки використовують камінь, кераміку (керамічна плитка), скло, деревина та інші матеріали. Гарні вироби з деревини, оздоблені мозаїковими наборами.

Мозаїка по деревині має багато різновидів. Найбільш поширеними є  інкрустація з інтарсією, маркетрі.

Останнім часом активно розвивається накладна або рельєфна мозаїка, яка прийшла до нас з Європи та Америки завдяки мережі Internet.

Є ще менш розповсюджені техніки мозаїки: блокова, торцева.

В інкрустації вставки з інших матеріалів (в інтарсії вставки з деревини) вставляють та вклеюють в попередньо вирізані гнізда.

Однак з мозаїкою найчастіше пов’язують саме маркетрі.

Маркетрі – вид мозаїки по деревині, в якому мозаїковий набір виконують зі шматочків шпону. Елементи мозаїки врізають в шпон, який є одночасно фоном, й разом з ним наклеюють на поверхню виробу.

Таким чином, відбувається повністю покриття поверхні виробом декоративним набором. А, отже, для виробів можна використовувати дешеву деревину.

Мозаїкові набори, виконані з простих геометричних фігур – квадратів, прямокутників, ромбів, паралелограмів, називають паркетрі.Кожний елемент наклеюється окремо на поверхню. Композиція нагадує паркет, звідси і назва. Такий набір на перший погляд дуже простий, однак велику роль займає припасування елементів між собою. Тому використовують шаблони для формування необхідної геометричної фігури.

Техніка мозаїки з’явилася в Стародавньому Єгипті. Деревина була дефіцитним матеріалом, тому ввозилась з інших країн. Красива за текстурою та кольором деревина почала використовуватися для оздоблення виробів мозаїкою та інкрустацією поряд із слоновою кісткою. Простота обробки, значні декоративні властивості, міцність з'єднання з основою призвели до того, що деревина стала найбільш привабливим та поширеним матеріалом для оздоблення дерев'яних поверхонь.

Поява класичної техніки маркетрі стала можливою завдяки створенню верстата в XVI ст. для виготовлення струганого шпону. З того часу стали облицьовувати меблі з дешевих місцевих порід шпоном дорогих привізних порід деревини.

Шпон - це тонкі пластинки деревини товщиною 0,6-3.0 мм, отримані способом стругання, пиляння, лущення.

В середині XVII ст. у Франції вперше використали для оздоблення набори мозаїки, які виконували за підготовленим малюнком. Техніка маркетрі швидко розповсюдилася та витіснила іншу техніку мозаїки – інтарсію.

Найбільшого розквіту в Європі маркетрі досягла в XVIII ст.  її широко використовували для прикрашання інтер'єрів та меблів. Мозаїка поширюється в Англії, Німеччині та Російській імперії.

Використання тонких пластинок шпону дозволяє прикрашати не лише плоскі, а й циліндричні та криволінійні поверхні.

 

Категорія: Мої статті | Додав: lerom9 (12.02.2015)
Переглядів: 915 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar