Неділя, 15.09.2019, 21:54
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Трудове навчання

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [6]
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Історія токарної обробки деревини

Декоративно-ужиткове мистецтво – це один із видів художньої діяльності, твори якого поєднують естетичні та практичні якості. Основне завдання  декоративно-ужиткового мистецтва  - зробити гарним предметне середовище людини. Завдяки поєднанню техніки, технологічних прийомів обробки матеріалів з художньою творчістю  і мистецтвом  можна досягти особливої декоративної краси та виразності предмету.

Художнє деревообробництво – найдавніший вид декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлення оригінальних виробів з дерева різноманітного функціонального призначення. До художнього деревообробництва відноситься і токарство.

   Токарство це і техніка обробки деревини, і самостійна галузь художнього промислу. Сучасні майстри на підприємствах народних художніх промислів широко використовують цю техніку не лише для виробництва різних форм посуду, що набув переважно декоративного значення, а й при виготовленні жіночих прикрас, дитячих іграшок, сувенірів тощо. Ця своєрідна техніка дозволяє створювати нескінчений ряд пластичних художніх форм. Усі ці вироби мають форму обертання.

Такі вироби виготовляються на токарних верстатах. Історія свідчить про те, що перші примітивні моделі  токарних верстатів виникли багато тисяч років тому назад. У результаті економічного, технічного і культурного розвитку суспільства розвивається та удосконалюється токарний спосіб обробки деревини.

Найстаріші токарні верстати, відомі за зображеннями на гробницях 2500-3000 років до н.е.  Вони приводились в рух за допомогою шнура і лучка-смичка.

Згодом верстати удосконалювались і на початку першого століття нашої ери токарний верстат став приводитись в рух пружною жердиною з шнурком і педаллю.

В епоху Відродження значний внесок у вдосконалення токарного верстата зробив геніальний художник, скульптор Леонардо да Вінчі, запропонувавши в конструкцію маховик, колінчастий вал, пасову передачу, педальний (ніжний) привід.

На даному етапі розвитку суспільства використовуються різноманітні моделі токарних верстатів, які приводяться в рух за допомогою електродвигуна.

До таких моделей відноситься і вдосконалена модель шкільного верстата з обробки деревини СТД-120М. Букви і цифри означають: С-верстат (від російського слова «станок»); Т-токарний; Д - для обробки деревини; число 120 - відстань у міліметрах від осі шпинделя до напрямних станин. Буква М означає модернізацію, зміну.

 

Категорія: Мої статті | Додав: lerom9 (12.02.2015)
Переглядів: 1895 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar